Vohnja võidutses teatripäeval

Neljapäeval, 18. aprillil toimus Vohnjas meeleolukas XXV Aino Paju nimeline Lääne-Virumaa algklasside teatripäev.
Teatripäeval osales 6 algklasside teatritruppi. Noorte näitlejate tegemistele viskasid pilgu peale žüriiliikmed: Lääne-Virumaa rahvakultuurispetsialist Mare Taar ning Rakvere Teatri näitlejad Tiina Mälberg ja Märten Matsu.
Algklasside teatripäeva tulemused:
LAUREAAT:
Vohnja Lasteaed-Algkool lavastusega
“Naksitrallid”
Eno Raua „Naksitrallid” raamatu järgi seadnud Tiina Poopuu.
Lavastajad Õnne Kiviperk, Kaida Mikola ja Tiina Poopuu.
  • Näitlejapreemiad: Grete Otsmaa (Lasila Põhikool) ja Kaisa Vallaste (Kunda Ühisgümnaasium)
  • Eripreemiad truppidele:
    • Kunda Ühisgümnaasiumi kooliteater 1. klass “Naeris” – suurepärane rütmitaju
    • Vohnja Lasteaed-Algkool “Naksitrallid” – liikumine ja muusikaline kujundus
    • Sõmeru Põhikool “Väike nõid” – julge uus alustaja
    • Kunda Ühisgümnaasiumi kooliteater 2.-5.klass “Muinasjutt kurjast kuningannast” – kvaliteetne huumor kogu perele
    • Lasila Põhikool “Kaasaegne Punamütsike” – kaasaegne lahendus
    • Kadrina Keskkooli sõnakunstiring “Suur lomp” – suurepärane ansamblimäng
  • Žürii eripreemiad:
    • Natalie Neigla (Kunda Ühisgümnaasium) – juhendamise eest
    • Bravuurikad pahad poisid – Karl Gustav Pulk, Ats-Johannes Müller ja Juss-Martin Müller etenduses “Väike nõid” (Sõmeru Põhikool)
    • Naksitrallide trio – Paul Jakob Vilms, Gevin Endre Saarna ja Andero Fjodorov

Foto Katrin Piirmets

Virumaa laululaps

Kolmapäeval, 17. aprillil toimus Haljala rahvamajas Virumaa Laululaps 2024 lauluvõistlus.

Meie Vohnja lasteaed-algkoolist osalesid 5-6 aastaste laste vanusegrupis Saara Frida Pipenberg ja Freia Saaremäe juhendajaks muusikaõpetaja Kaida Mikola.

Freia Saaremäe saavutas oma vanusegrupis II koha.

Vohnja koolipere rõõmustab ja kiidab!

Ennetusmudel

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit on saanud rahastuse projektile „Lääne-Viru maakondliku integreeritud teenusmudeli väljaarendamine koolist väljalangemise ennetamiseks”. Tegemist on ennetustööle keskenduva projektiga, mis keskendub koolist väljalangevuseriskis laste ja noorte toetamisele. Projekti käigus luuakse Lääne-Viru maakonnas koosloome ja süsteemidisaini protsessi käigus uuenduslikud integreeritud koostöömudelid, mis on maakonnaülesed ja erinevaid valdkondi kaasavad ja mis on vastava pädevusalase väljaõppe saanud võrgustiku spetsialistidele toeks võrgustikutöös varajase märkamise ja tõhusa ennetuse tagamiseks koolist väljalangemisega tegelemisel.

Märkamise mudel